Opublikowano: 23 luty 2018, 00:00

Baza danych szkół i przedszkoli

Język niemiecki może być nauczany szkołach i przedszkolach jako nowożytny język obcy oraz jako język mniejszości narodowej. 

Wg danych Ministerstwa Edukacji Narodowej nauką języka niemieckiego jako języka mniejszości narodowej w roku szkolnym 2017/2018 objętych jest w całym kraju 57 059 uczniów.

Poniżej prezentujemy lokalizacje, w których prowadzi się nauczenie języka niemieckiego jako języka mniejszości narodowej. Mapa zawiera również dane o gminach, w których wg danych spisu powszechnego z 2011 r. mniejszość niemiecka liczyła co najmniej 10 % mieszkańców gminy.

Autor: Ryszard Karolkiewicz

Komentarze

  • Mariusz Dodano: czwartek, 27, kwiecień 2017 13:44

    Międzyszkolny Zespół Nauczania Mniejszości Niemieckiej przy Gimnazjum nr 92 Regulamin Zajęcia dla uczniów w ramach Nauczania Mniejszości Niemieckiej przy Gimnazjum nr 92, odbywają się w czwartki w godz. 15.00.- 17.30. Od września 2016 roku w naszej szkole odbywają się zajęcia języka ojczystego dla Mniejszości Niemieckiej. Uczęszczają na nie zainteresowani gimnazjaliści z całej Warszawy. Lekcje niemieckiego są prowadzone zgodnie z podstawą programową dla III etapu edukacyjnego. Na zajęciach oprócz doskonalenia gramatyki i poszerzania słownictwa uczniowie poznają elementy geografii i historii krajów niemieckojęzycznych. Zajęcia prowadzi pani Barbara Sackiewicz - nauczycielka języka niemieckiego w Gimnazjum nr 92.