Opublikowano: 20 wrzesień 2012, 13:50

Młodzież

Już od początku swojego istnienia dzisiejsza Mniejszość Niemiecka starała się być organizacją atrakcyjną dla młodzieży, pokazywać, że mamy młodym ludziom wiele do zaoferowania, że jesteśmy otwarci i potrafimy się dobrze bawić.

By zaspokoić specyficzne potrzeby młodzieży powołaliśmy w roku 1992 Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej (BJDM), który dzięki powstałym licznym grupom terenowym stał się organizacją działającą na rzecz tożsamości niemieckiej w całej Polsce. Szczególnie intensywnie skupiono się na organizacji seminarium młodzieżowych, warsztatów, koncertów, wyjazdów studyjnych oraz tradycyjnego projektu charytatywnego na opolskim lodowisku: Wielkiego Ślizgania. Tradycyjnie wydawane jest także pismo Związku – Antidotum.

W Mniejszości Niemieckiej działają także inne organizacje młodzieżowy. Związek Studentów Niemieckich z siedzibą w Raciborzu oraz Opolu są organizacjami, które pielęgnują tradycje, które już przed wiekami zakorzeniły się w niemieckiej historii. Studentami należącymi do związków o podobnej tradycji byli między innymi Papież Benedykt XVI oraz Kanclerz Otto von Bismarck. Niemieccy studenci, którzy swoje uroczystości odbywają w tradycyjnych uniformach, skupiają się przede wszystkim na wycieczkach studyjnych, pielęgnacją kontaktów z podobnymi organizacjami w Niemczech oraz na początek i koniec semestru spotykają się na tradycyjnych „knajpach”, gdzie w wesołej atmosferze oraz gronie znajomych śpiewają historyczne niemieckie pieśni. Podobną organizacją jest Związek Studencki Salia Silesia.

Przyjdź do siedzib naszych organizacji i dowiedz się ile mogą Ci zaoferować!

Autor: Łukasz Biły