Opublikowano: 24 wrzesień 2012, 17:41

Media

Wykorzystanie wszystkich będących w powszechnym użyciu masmediów ma dla rozrzuconej na dużym terenie niemieckiej grupy narodowej szczególne znaczenie. Zadanie to wypełniają dwie specjalnie w tym celu powołane instytucje.

SILESIAPRESS będący wydawcą największego dwujęzycznego tygodnika w Polsce "Wochenblatt.pl", który jest jednocześnie centralnym organem medialnym Niemców w Polsce.

Zespół Producencki "Pro Futura" Sp. z o. o. z upoważnienia organizacji Mniejszości Niemieckiej w Polsce od 1992 roku realizuje programy publicystyczne dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej.

Ciągłe rozszerzanie i polepszanie swoich propozycji są nadrzędnym celem obu instytucji. Oprócz tego mniejszość troszczy się o wzrost obecności wszystkich instytucji w internecie.

Z biegiem czasu Mniejszość Niemiecka stała się obecna we wszystkich współczesnych mediach – prasie, radiu, telewizji oraz coraz bardziej w internecie. Jej organizacje są coraz aktywniejsze na tak zwanych portalach społecznościach a programy oraz audycje cieszą się ogólną popularnością także o widzów i słuchaczy większości. Dzięki młodej, kreatywnej i profesjonalnej kadrze dziennikarskiej możliwe jest nawet zostanie laureatami np. polsko-niemieckiej nagrody dziennikarskiej.

Autor: Łukasz Biły