Log in

Konferencja "Reforma oświaty a nauczanie języka mniejszości"

Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu organizuje we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Metodycznym w Rybniku konferencję poświęconą zmianom w przepisach oświatowych dotyczących edukacji mniejszościowej.

Konferencja odbędzie się 10 października 2017 r. w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach w powiecie rybnickim. Program konferencji adresowany jest do nauczycieli, dyrektorów szkół i przedszkoli oraz przedstawicieli samorządów terytorialnych z województwa śląskiego.

Zapisy na konferencję prowadzi Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji pod adresem https://kursy.rcre.opolskie.pl/katalog/forma/1191. Program konferencji do pobrania w załączniku.

W tym samym dniu o godz. 16.30 w Rybniku (ul. Parkowa 4a) nauczyciele języka mniejszości narodowej w edukacji wczesnoszkolnej mogą wziąć udział w warsztatach metodycznych pt. "Niko - metody pracy z nowym podręcznikiem do języka mniejszości narodowej". Zapisy na warsztaty prowadzone są niezależnie od konferencji pod adresem https://kursy.rcre.opolskie.pl/katalog/forma/1200.

Konferencja oraz warsztaty odbywają się w ramach Programu Niwki - oferty szkoleniowej dla nauczycieli języka niemieckiego jako języka mniejszości narodowej, kierowanej do nauczycieli województw śląskiego oraz opolskiego.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 23 październik 2017 13:56