Log in

Kursy sobotnie – kolejna edycja

Trwają przygotowania do kolejnej edycji projektu "Samstagskurs"! Odbywają się one w dwóch kolejnych etapach:

  1. Zgłoszenie koła DFK
  2. Tworzenie grupy

Zgłoszenie DFK

Na tym etapie VdG ustala, które koła DFK są gotowe do udziału w nadchodzącej edycji. Najważniejsze wymagania, jakie należy spełnić:

  • wyznaczenie prowadzącego kurs,
  • zapewnienie pomieszczenia, w którym będzie odbywał się kurs,
  • wypełnienie wymogów sanitarnych, obowiązujących podczas pandemii.

W celu rejestracji koła DFK należy skorzystać z formularza, znajdującego się na stronie internetowej projektu. Termin rejestracji upływa 25 lutego 2022 r.

Tworzenie grupy

Koła DFK z uprawnieniami do tworzenia grup deklarują liczbę dzieci zarejestrowanych na kurs sobotni. Cel: utworzenie grupy około 15 dzieci w wieku od 6 do 11 lat. Na utworzenie grup koła DFK mają czas do 11 marca 2022.

Ilość miejsc jest ograniczona - liczy się kolejność zgłoszeń. Sama rejestracja koła DFK nie zapewnia miejsca w jesiennej edycji projektu.

Szczegółowe informacje na temat procedury rejestracji można znaleźć TUTAJ. 

Samstagskurs Herbstedition 2021 / Kurs sobotni edycja jesienna 2021

Samstagskurs to dla dzieci sobotni poranek pełen ekscytujących doświadczeń: gier, eksperymentów, odkryć, konkursów i zadań manualnych - wszystko to splecione jest z kulturą, tradycją i historią. Język niemiecki jest przy tym nauczany i używany jako część tożsamości etnokulturowej; młodsi i starsi spotykają się, aby dzielić się językiem, doświadczeniami i talentami.

Samstagskurs to projekt VdG, finansowany ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Federalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Ojczyzny (BMI)

MSWiABMI Fz 2021 Office Farbe de

Źródło: http://samstagskurs.vdg.pl/

Ostatnio zmieniany wtorek, 15 luty 2022 14:04
Więcej w tej kategorii: « Kursy sobotnie – edycja jesienna