Log in

Festiwal Kultury Mniejszości Niemieckiej

To już 7 odsłona Festiwalu Kultury Mniejszości Niemieckiej w Polsce! Wyjątkowo bogata, pełna gwiazd oraz młodych wykonawców. Festiwal to jednak nie tylko atrakcyjny program na scenie głównej, ale także wystawy i stoiska informacyjne organizacji mniejszości niemieckiej i partnerów z Niemiec oraz warsztaty, konkursy i zabawy dla dzieci i młodzieży, które zaprezentowane zostaną w kuluarach wrocławskiej Hali Stulecia. Wielość gatunków muzycznych, przemieszanie stylów i trendów – a wszystko pod wspólnym mianownikiem: inspirowane kulturą niemiecką, zarówno tradycyjną, jak i współczesną.

Kulturfestival 1 Kulturfestival 2

Organizowany co trzy lata w Hali Stulecia we Wrocławiu Festiwal Kultury Mniejszości Niemieckiej ma zaprezentować szerokiej publiczności bogactwo oferty kulturalnej mniejszości niemieckiej, począwszy od muzyki chóralnej, popu i jazzu, arii operowych i musicalowych evergreenów, poprzez szlagiery, orkiestry dęte, zespoły wokalne aż po taniec. W minionym roku, ze względu na pandemię, Festiwal niestety nie mógł się odbyć, w tym roku jednak cieszymy się, mogąc zaprosić Państwa na wyczekiwane tak długo wydarzenie: 10 września 2022 we Wrocławiu.

Festiwal Kultury będzie podzielony jak zawsze na dwie części:

  • Część religijna z uroczystą mszą - rozpocznie się o godz. 9:30 w Katedrze Wrocławskiej
  • Część festiwalowa - rozpocznie się o godz. 12:00 w Hali Stulecia.

Kulturfestival 6 Kulturfestival 8

Uroczyste powitanie wygłosi przewodniczący Związku Niemieckich Stowarzyszeń oraz zaproszeni goście. Już od godziny 13:00 na scenie występować będą zespoły, które przed czterema laty – podczas VI Festiwalu Kultury – przyciągnęły nawet 6000 widzów, wypełniając ją po brzegi.

Kulturfestival 10 Kulturfestival 4

Różnorodne występy gwiazd oraz młodych utalentowanych wykonawców to wizytówka Festiwalu Kultury. Scena opanowana będzie w większości młodzieżą grającą w orkiestrach dętych, tańczących w zespołach, śpiewających w chórach, czy grających i śpiewających solo. Gwiazdą tegorocznego festiwalu w finalnej jego części będą Anna Carina Woitschack i Stefan Mross. Zapraszamy serdecznie! Więcej informacji wkrótce.

Das erste Kulturfestival der deutschen Minderheit / Pierwszy festiwal kultury mniejszości niemieckiej   Auftritte während des Festivals im Jahr 2018 / Występy podczas festiwal w roku 2018  Auftritte während des Festivals im Jahr 2018 / Występy podczas festiwal w roku 2018

Festiwal Kultury Mniejszości Niemieckiej realizowany jest dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Niemieckiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

 

Ostatnio zmieniany środa, 16 luty 2022 13:46
Więcej w tej kategorii: Dni Kultury Niemieckiej »