Log in

Deutsch AG

Klasa pod opieką p. Sybili Stani. Publiczna Szkoła Podstawowa Cisek Klasa pod opieką p. Sybili Stani. Publiczna Szkoła Podstawowa Cisek

Nowa sytuacja w szkołach, pozbawiająca wielu uczniów możliwości nauki języka niemieckiego zarówno jako języka obcego, jak i języka mniejszości, postawiła nas przed koniecznością zrekompensowania uczniom klas 7. i 8. redukcji godzin dydaktycznych oraz zapewnienia im intensywnej nauki języka niemieckiego na wysokim poziomie. Tak narodził się pomysł na zupełnie nowy „produkt” edukacyjny - projekt „Deutsch AG”.

Projekt „Deutsch AG” skierowany jest w szczególności do uczniów 7 i 8 klasy szkoły podstawowej, którzy do 6. klasy uczyli się języka niemieckiego jako języka mniejszości. Projekt oferuje dwie dodatkowe lekcje tygodniowo, organizowane na terenie szkoły po zakończeniu regularnych zajęć i poza programem nauczania. Dzięki temu uczniowie mają możliwość dalszego rozwoju w zakresie języka oraz zyskania nowych wiadomości z zakresu wiedzy o regionie, kulturze i historii obszaru niemieckojęzycznego.

Od września 2020 roku nowy projekt oferowany jest w ponad 100 szkołach i prawie 200 niemieckich grupach AG we wszystkich regionach zamieszkanych przez mniejszość niemiecką. Ze względu na pandemię koronawirusa zajęcia tymczasowo odbywają się za pośrednictwem internetu.

Mamy nadzieję, że projekt Deutsch AG przyczyni się do polepszenia znajomości języka niemieckiego, ale także lepszego poznania kultury, historii, tożsamości i znaczenia mniejszości niemieckiej w Polsce.

Trwa rekrutacja na rok szkolny 2022/23 (semestr zimowy). Dokumenty do pobrania znajdują się poniżej: 

Kontakt do koordynatorów regionalnych projektu:

Polecamy krótki reportaż w audycji Schlesien Journal (od '7:19). 

Media

Ostatnio zmieniany czwartek, 05 maj 2022 09:18